Հայաստանը Լեռնային Ղարաբաղին 4 միլիարդ դրամի լրացուցիչ աջակցություն կտրամադրի
ԵՐԵՎԱՆ, 29 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության Կառավարությունն Արցախին 4 միլիարդ դրամի լրացուցիչ աջակցություն կտրամադրի։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Կառավարության հերթական նիստի ժամանակ այս մասին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Կառավարության այսօրվա նիստում չզեկուցվող հարցերի փաթեթում ներառված է Լեռնային Ղարաբաղին 4 միլիարդ դրամի լրացուցիչ աջակցություն ցուցաբերելու հարցը։ Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդին անհրաժեշտ հումանիտար, սոցիալ-հոգեբանական աջակցություն ցուցաբերելը բացարձակ անհրաժեշտություն է»,- ընդգծեց Փաշինյանը։
Վարչապետը նաև հայտարարել էր, որ հաստատված հումանիտար ճգնաժամի կառավարման հարցում Լեռնային Ղարաբաղի ժողովրդին աջակցելու նպատակով փոխվարչապետ Տիգրան Խաչատրյանի գլխավորությամբ աշխատանքային խումբ ձևավորելու որոշում է կայացրել, որի խնդիրը Լեռնային Ղարաբաղի իշխանությունների հետ հումանիտար հարցերի մշտադիտարկում իրականացնելը և անհրաժեշտ հրատապ աջակցություն ցուցաբերելն է լինելու, այդ թվում՝ միջազգային կազմակերպությունների օգնությամբ:

Армения предоставит Нагорному Карабаху дополнительную помощь в размере 4 млрд драмов
ЕРЕВАН, 29 ДЕКАБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Правительство Республики Армения предоставит Арцаху дополнительную поддержку в размере 4 млрд драмов. Как сообщает «Арменпресс», об этом заявил премьер-министр РА Никол Пашинян в ходе очередного заседания правительства.
«На сегодняшнем заседании правительства вопрос предоставления дополнительной поддержки Нагорному Карабаху в размере 4 млрд драмов включен в пакет вопросов, о которых не сообщается. Крайне необходимо оказать необходимую гуманитарную, социально-психологическую поддержку населению Нагорного Карабаха", - подчеркнул Пашинян.
Премьер-министр также сообщил, что в целях поддержки народа Нагорного Карабаха в преодолении сложившегося гуманитарного кризиса он решил сформировать рабочую группу во главе с вице-премьер-министром Тиграном Хачатряном, в задачу которой будет входить мониторинг гуманитарных вопросов с властями Нагорного Карабаха. Нагорному Карабаху и оказание необходимой срочной поддержки, в том числе, с помощью международных организаций.