ԱԺ-ն շարունակում է հերթական նիստի աշխատանքները. օրակարգում Պետբյուջեի նախագիծն է. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ազգային ժողովը շարունակում է դեկտեմբերի 6-ին մեկնարկած հերթական նիստերի աշխատանքները:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` նիստի սկզբում նախ քվեարկության կդրվեն նախորդ օրը քննարկված օրենքների նախագծերը, այդ թվում՝ եկամուտների համընդհանուր հայտարարագրման համակարգի ներդրում նախատեսող օրենսդրական նախաձեռնությունը:
Դեկտեմբերի 7-ի նիստի օրակարգում է նաև 2023 թվականին պետական բյուջեի մասին օրենքի նախագծի քննարկման շարունակությունը. քննարկմանը կմասնակցի նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը: Բյուջեի նախագծի քննարկումից հետո խորհրդարանը կանցնի օրակարգային մյուս հարցերի քննարկմանը:

Национальное собрание Армении продолжает работу очередного заседания: в повестке дня проект госбюджета на 2023 год
Национальное собрание РА продолжает работу очередных заседаний, начатых 6 декабря.
Как сообщает «Арменпресс», в начале заседания на голосование будут вынесены обсужденные накануне законопроекты, в том числе и законодательная инициатива, предусматривающая введение системы всеобщего декларирования доходов.
В повестку заседания 7 декабря также включено продолжение обсуждения законопроекта о государственном бюджете на 2023 год. В обсуждении примет участие и премьер-министр РА Никол Пашинян. После обсуждения проекта бюджета Парламент перейдет к обсуждению других вопросов повестки дня.