ԵԱՀԿ առաքելության ներկայացուցիչները ՀՀ ԱԳ փոխնախարարին ներկայացրել են իրենց կատարած աշխատանքը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Պարույր Հովհաննիսյանը հոկտեմբերի 26-ին ընդունել է կարիքների գնահատման ԵԱՀԿ առաքելությանը ԵԱՀԿ-ում նախագահող Լեհաստանի ներկայացուցիչ գնդապետ Ռոբերտ Արկադիուշ Տկաչիկի գլխավորությամբ՝ ամփոփիչ քննարկումների նպատակով: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ-ից:
Ողջունելով առաքելության անդամներին՝ նախարարի տեղակալը շնորհակալություն է հայտնել առաքելության կողմից ադրբեջանական ագրեսիայից տուժած բոլոր մարզերն այցելելու համար։
Առաքելության անդամները ներկայացրել են իրենց կողմից կատարված աշխատանքները, տեղերում մարզային ղեկավարների և ՀՀ ԶՈՒ կորպուսների հրամանատարների հետ ունեցած հանդիպումները և հարձակման հետևանքով արձանագրված վնասները։
ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալը կարևորել է ԵԱՀԿ-ի՝ որպես համաեվրոպական անվտանգային կազմակերպության ներգրավումը հակամարտություների կանխարգելման և կարգավորման գործում:

YEREVAN, OCTOBER 27, ARMENPRESS. Deputy Foreign Minister of Armenia Paruyr Hovhannisyan held a meeting on October 26 with the OSCE needs assessment mission led by Colonel Robert ArkadiuszTkaczyk of Poland, the current OSCE presiding country. The meeting’s purpose were summarizing discussions.
Hovhannisyan thanked the mission for visiting every province that was affected by the Azerbaijani aggression.
The members of the mission presented their work, their meetings on the ground with provincial leaders and Armenian Army corps commanders and the recorded damages from the attack.
Deputy FM Hovhannisyan attached importance to the involvement of the OSCE – as a Pan-European security organization – in preventing and resolving conflicts.