Աննա Հակոբյանը Փարիզում հանդիպել է ֆրանսահայ կին հասարակական գործիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիա կատարած այցի շրջանակներում ՀՀ վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը Ֆրանսիայում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Հասմիկ Տոլմաջյանի ուղեկցությամբ hոկտեմբերի 21-ին հանդիպել է ֆրանսահայ մի խումբ կին հասարակական գորիչների հետ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Աննա Հակոբյանի գրասենյակից:
Արվեստագետ, դերասանուհի Կորին Զարզավանջյանը, քաղաքագետ Քլեր Մուրադյանը, գրող Մարինա Դեդեյանը, հայագիտության դասախոս Անահիտ Տոնապետյանը, ՀԲԸՄ Եվրոպայի և Ֆրանսիայի տարածաշրջանի տնօրեն Նադիա Գործունյանը Աննա Հակոբյանին պատմել են իրենց գործեունեության մասին։
Հանդիպման ընթացքում կարևորվել է կանանց ներգրավվածությունը հասարակական կյանքում, քննարկվել՝ Հայաստան-սփյուռք կապերի ամրապնդմանը վերաբերող հարցեր։

Анна Акопян в Париже встретилась с армянскими женщинами – общественными деятелями Франции
В рамках визита во Францию супруга премьер-министра РА Анна Акопян в сопровождении Чрезвычайного и полномочного посла Армении во Франции Асмик Толмаджян 21 октября встретилась с группой армянских женщин—общественных деятелей Франции.
Как передает Арменпресс, об этом сообщили в офисе Анны Акопян.
Искусствовед, актриса Корин Зарзаванджян, политолог Клер Мурадян, писательница Марина Дедеян, преподаватель арменоведения Анаит Тонапетян, директор региона Европы и Франции ВАБС Надия Горцунян рассказали Анне Акопян о своей деятельности.
В ходе встречи была отмечена важность вовлечения женщин в общественную жизнь, обсуждены вопросы, касающиеся укрепления связей Армения-Диаспора.