Երևանն ու Բաքուն հրադադարի են հասել Ռուսաստանի ջանքերի շնորհիվ. Կարասին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնային խորհրդի միջազգային հարցերով հանձնաժողովի ղեկավար Գրիգորի Կարասինը հայտարարել է, որ Երևանը և Բաքուն հրադադարի են հասել Ռուսաստանի ջանքերի շնորհիվ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՌԻԱ Նովոստի»-ին տված հարցազրույցում Կարասինն ասել է, որ դրան հնարավոր է եղել հասնել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցից հետո, ինչպես նաև ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության աշխատանքի շնորհիվ:
Կարասինը նաև հավելել է, որ երկու երկրների սահմանին լարվածության սրման համատեքստում շատ աշխատանք կա անելու, քանի որ Հայաստանը դիմել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանը:

YEREVAN, SEPTEMBER 13, ARMENPRESS. The Chairman of the International Affairs Committee of Russia’s Federation Council Grigory Karasin said that Yerevan and Baku reached a ceasefire agreement through Russia’s efforts.
In an interview with RIA Novosti, Karasin said that the ceasefire was able to be achieved after the phone conversation between Armenian PM Nikol Pashinyan and Russian President Vladimir Putin, as well as thanks to the work of the Russian foreign ministry.
Karasin added that in context of the escalation of the situation at the border between the two countries there is a lot of work to be done because Armenia has officially invoked the CSTO.