Երևանն ու Բաքուն հրադադարի են հասել Ռուսաստանի ջանքերի շնորհիվ. Կարասին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնային խորհրդի միջազգային հարցերով հանձնաժողովի ղեկավար Գրիգորի Կարասինը հայտարարել է, որ Երևանը և Բաքուն հրադադարի են հասել Ռուսաստանի ջանքերի շնորհիվ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՌԻԱ Նովոստի»-ին տված հարցազրույցում Կարասինն ասել է, որ դրան հնարավոր է եղել հասնել Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հեռախոսազրույցից հետո, ինչպես նաև ՌԴ արտաքին գործերի նախարարության աշխատանքի շնորհիվ:
Կարասինը նաև հավելել է, որ երկու երկրների սահմանին լարվածության սրման համատեքստում շատ աշխատանք կա անելու, քանի որ Հայաստանը դիմել է Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպությանը:

Ереван и Баку, благодаря усилиям России, достигли перемирия: Григорий Карасин
Председатель Комитета Совета Федерации по международным делам Григорий Карасин заявил, что Ереван и Баку достигли соглашения о прекращении огня благодаря усилиям России.
Как сообщает «Арменпресс», в интервью «РИА Новости» Карасин заявил, что добиться этого удалось после телефонного разговора президента России Владимира Путина и премьер-министра Армении Никола Пашиняна, а также благодаря работе МИД России.
Григорий Карасин также добавил, что предстоит большая работа в контексте эскалации напряженности на границе двух стран, так как Армения обратилась в ОДКБ