ԱՄՆ-ը մտահոգված է Հայաստանի քաղաքացիական բնակավայրերի վրա հարձակումներով և կոչ է անում դադարեցնել ռազմական գործողությունները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Ամերիկայի Միացյալ Նահանգները խորապես մտահոգված է հայ-ադրբեջանական սահմանին հարձակումների, այդ թվում՝ Հայաստանի տարածքում բնակավայրերի քաղաքացիական ենթակառուցվածքների ուղղությամբ հարվածների մասին հաղորդագրություններով։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարություն է տարածել ԱՄՆ պետքարտուղար Էնթոնի Բլինքենը։ «Ինչպես մենք վաղուց հստակ հասկացրել ենք, հակամարտությունը ռազմական լուծում չի կարող ունենալ։ Մենք կոչ ենք անում անհապաղ դադարեցնել բոլոր ռազմական գործողությունները»,- ասված է Բլինքենի հայտարարության մեջ։

USA is concerned over attacks on civilian settlements of Armenia and calls for an end to hostilities
YEREVAN, SEPTEMBER 13, ARMENPRESS. The United States is deeply concerned about reports of attacks along the Armenia-Azerbaijan border, including reported strikes against settlements and civilian infrastructure inside Armenia,ARMENPRESS reports the US State Department said in a statement.
"As we have long made clear, there can be no military solution to the conflict. We urge an end to any military hostilities immediately", reads the statement.