Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլիայի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Ժաիր Մեսիաս Բոլսոնարուին՝ Անկախության օրվա առթիվ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Բրազիլիայի բարեկամ ժողովրդին Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա 200-ամյա հոբելյանական տարեդարձի առթիվ:
Հայաստանը շահագրգիռ է Բրազիլիայի հետ շարունակելու զարգացնել և խորացնել իր բազմաբնույթ հարաբերությունները՝ ի շահ մեր երկու երկրների և ժողովուրդների:
Համոզված եմ, որ համատեղ ջանքերով կկարողանանք նոր մակարդակի բարձրացնել մեր փոխգործակցությունը երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող բոլոր ոլորտներում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և հաջողություն, իսկ Բրազիլիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարեկեցություն և խաղաղություն»:

PM Nikol Pashinyan sends congratulatory message to the President of Brazil
YEREVAN, SEPTEMBER 7, ARMENPRESS. Prime Minister Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to the President of the Federal Republic of Brazil Jair Messias Bolsonaro on the occasion of Independence Day. The message published by the Prime Minister’s Office reads as follows,
“I warmly congratulate you and the friendly people of Brazil on the national holiday of the Federal Republic of Brazil, the 200th anniversary of Independence Day.
Armenia is interested in continuing to develop and deepen its multilateral relations with Brazil for the benefit of our two countries and peoples.
I am confident that with joint efforts we will be able to raise our cooperation to a new level in all areas of mutual interest.