Հանրապետության տարածքում օդի ջերմաստիճանն աստիճանաբար կնվազի 5-7 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երևանում հունիսի 7-ի երեկոյան ժամերին, հունիսի 8-12-ի գիշերը և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Երեկոյան ժամերին և ամպրոպի ժամանակ կդիտվի նաև քամու ուժգնացում՝ 18-20մ/վ արագությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀՀ շրջակա միջավայրի նախարարության Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոնը տեղեկացնում է, որ օդի ջերմաստիճանը հունիսի 7-9-ն աստիճանաբար կնվազի 5-7 աստիճանով:
Մարզերում հունիսի 7-ին՝ կեսօրից հետո, հունիսի 8-ի գիշերը և կեսօրից հետո առանձին շրջաններում, 9-12-ը շրջանների զգալի մասում սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Առանձին հատվածներում սպասվում է նաև կարկուտ:

На территории республики температура воздуха постепенно понизится на 5-7 градусов
В Ереване вечером 7 июня, ночью и в вечерние часы с 8 по 12 июня ожидаются кратковременные дожди с грозами. В вечерние часы и во время грозы возможно усиление ветра до 18-20 м/с.
Как передает «Арменпресс», Центр гидрометеорологии и мониторинга Министерства окружающей среды Армении сообщает, что с 7 по 9 июня температура воздуха постепенно понизится на 5-7 градусов.
В областях 7 июня после полудня, ночью 8 июня и после полудня в некоторых районах, с 9 по 12 в большинстве районов ожидаются кратковременные дожди с грозами. В некоторых местах возможен и град.
Ветер юго-западный с порывами до 2-5 м/ с, во время грозы прогнозируется усиление ветра до 18-23 м/с.