Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Տոյվո Կլաարի գլխավորած պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ« ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանն ընդունել է Հարավային Կովկասում և Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի գլխավորած պատվիրակությանը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳ նախարարությունից:
Կողմերը քննարկել են ապրիլի 6-ի բրյուսելյան հանդիպման արդյունքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրականացման ընթացքը, տարածաշրջանի տնտեսական և տրանսպորտային ենթակառուցվածքների ապաշրջափակման հեռանկարները։
Հանդիպման ընթացքում հատուկ անդրադարձ է կատարվել առկա հումանիտար խնդիրներին, մասնավորապես՝ հայ ռազմագերիների և այլ պահվող անձանց հայրենադարձմանը։

YEREVAN, APRIL 22, ARMENPRESS. Foreign Minister Ararat Mirzoyan held a meeting with the delegation led by EU Special Representative for the South Caucasus and the crisis in Georgia Toivo Klaar.
The sides discussed the course of implementation of the agreements reached at the April 6 Brussels meeting and the prospects of unblocking the economic and transport infrastructures of the region, the foreign ministry said.
Special attention was drawn on existing humanitarian issues, namely the repatriation of Armenian prisoners of war and other detainees.