Արայիկ Հարությունյանը և ՀՀ-ում Նիդերլանդների դեսպանը քննարկել են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր ծրագրեր
Արայիկ Հարությունյանը և ՀՀ-ում Նիդերլանդների դեսպանը քննարկել  են երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող  տարբեր  ծրագրեր
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Հայաստանում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Նիկոլաս Սխերմերսին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, զրուցակիցները քննարկել են տարածաշրջանային անվտանգության խնդիրները:
Մասնավորապես, նիդերլանդական կողմին է ներկայացվել վերջին շրջանի անվտանգային մարտահրավերների վերաբերյալ հայկական կողմի դիրքորոշումը, անդրադարձ է կատարվել ս.թ. մարտի 28-ի ՀՀ անվտանգության խորհրդի հայտարարությանը և ս.թ. մարտի 31-ին ՀՀ կառավարության նիստին ՀՀ վարչապետի ելույթում հնչեցված ուղերձներին:
Կողմերը գոհունակություն են հայտնել հայ-նիդերլանդական արդյունավետ համագործակցության կապակցությամբ, քննարկել մշակութային, տնտեսական և երկկողմ հետաքրքրություն ներկայացնող տարբեր ծրագրեր՝ կարևորելով փոխգործացկության հետագա ընդլայնման հնարավորությունները:

Араик Арутюнян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Нидерландов в Армении Николаса Схермерса
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян принял Чрезвычайного и Полномочного посла Королевства Нидерландов в Республике Армения Николаса Схермерса.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, собеседники обсудили вопросы региональной безопасности. В частности, нидерландской стороне была представлена позиция армянской стороны в связи с возникшими в последнее время вызовами безопасности, было затронуто заявление Совета безопасности Республики Армения от 28 марта 2022 года и посылы, обозначенные в выступлении премьер-министра Армении на заседании правительства от 31 марта 2022 года.
Стороны выразили удовлетворение эффективным армяно-нидерландским сотрудничеством, обсудили культурные, экономические и представляющие двусторонний интерес другие программы, обозначили возможности для дальнейшего расширения сотрудничества.