Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի նախագահին և գլխավոր քարտուղարին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է Եվրոպայի ծանրամարտի ֆեդերացիայի (EWF) նախագահ Անտոնիո Կոնֆլիտիին և գլխավոր քարտուղար Միլան Միխայլովիչին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են Կառավարությունից, հանդիպմանը քննարկվել են Հայաստանում ծանրամարտի 2023 թվականի Եվրոպայի առաջնությունն անցկացնելու հնարավորություններին վերաբերող հարցեր:
Անտոնիո Կոնֆլիտին և Միլան Միխայլովիչը նշել են, որ այցելել են Երևանի Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիր՝ ծանոթացել ենթակառուցվածքային պայմաններին:
Արայիկ Հարությունյանն ընդգծել է, որ Հայաստանի հայտը բավարարվելու դեպքում մեր երկրի կառավարությունը կներդնի բոլոր ջանքերը՝ մրցաշարը բարձր մակարդակով կազմակերպելու և անցկացնելու համար:

Араик Арутюнян принял президента и генерального секретаря Европейской федерации тяжелой атлетики
Руководитель аппарата премьер-министра Араик Арутюнян принял президента Европейской федерации тяжелой атлетики (EWF) Антонио Конфлитти и генерального секретаря Милана Михайловича.
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, в ходе встречи были обсуждены вопросы, связанные с возможностью проведения чемпионата Европы по тяжелой атлетике 2023 года в Армении.
Антонио Конфлитти и Милан Михайлович отметили, что они посетили Спортивно-концертный комплекс имени Карена Демирчяна в Ереване, ознакомились с инфраструктурными условиями.
Араик Арутюнян подчеркнул, что в случае одобрения заявки Армении правительство нашей страны приложит все усилия для организации и проведения турнира на высоком уровне.
Вопрос о месте проведения турнира будет обсуждаться исполкомом Европейской федерации тяжелой атлетики в ближайшее время.