Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իռլանդիայի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Իռլանդիայի վարչապետ Միխել Մարտինին՝ երկրի ազգային տոնի առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, ուղերձում ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Իռլանդիայի ազգային տոնի՝ Սուրբ Պատրիկի օրվա կապակցությամբ:
Հայաստանի Հանրապետությունը կարևորում է Իռլանդիայի հետ փոխշահավետ համագործակցության հետագա ընդլայնումն ու զարգացումը, որի առանցքում ժողովրդավարական արժեքներն ու գործնական շահերն են:
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով նոր խթան կհաղորդենք երկկողմ փոխգործակցությանը՝ ի շահ մեր երկրների և ժողովուրդների:
Եվս մեկ անգամ շնորհավորում եմ Ձեզ՝ մաղթելով քաջառողջություն և նորանոր հաջողություններ, իսկ Իռլանդիայի բարեկամ ժողովրդին՝ բարօրություն և բարեկեցություն»:

Никол Пашинян направил премьер-министру Ирландии поздравительное послание
Никол Пашинян по случаю Национального праздника страны направил премьер-министру Ирландии Михол Мартину поздравительное послание.
Как сообщили «Арменпресс» в правительстве Армении, в послании говорится:
Горячо поздравляю Вас по случаю Национального праздника Ирландии - Дня Святого Патрика!
Республика Армения придает большое значение дальнейшему расширению и развитию взаимовыгодного сотрудничества с Ирландией, в основе которого лежат демократические ценности и практические интересы.
Полон надежд, что совместными усилиями мы придадим новый импульс нашему двустороннему взаимодействию во благо наших стран и народов.
Еще раз поздравляю Вас, желаю крепкого здоровья и новых успехов, а дружественному народу Ирландии - благоденствия и благополучия».