Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցչի գլխավորած պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը մարտի 14-ին ընդունել է Հարավային Կովկասի եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ԱԺ-ից, քննարկվել են Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցությանը, ինչպես նաեւ՝ տարածաշրջանային կայունության ապահովմանը վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է եղել Արցախում քաղաքացիական բնակչության հանդեպ սադրանքներ եւ ճնշումներ գործադրելու ադրբեջանական կողմի փորձերին, ինչպես նաեւ՝ կենսական նշանակություն ունեցող ենթակառուցվածքների վերականգնման հարցում արհեստական խնդիրներ ստեղծելու փաստերին:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

Рубен Рубинян принял делегацию, возглавляемую специальным представителем ЕС по Южному Кавказу и кризису в Грузии
14 марта вице-спикер Национального собрания Рубен Рубинян принял делегацию, возглавляемую специальным представителем ЕС по вопросам Южного Кавказа и кризиса в Грузии Тойво Клааром.
Как сообщили «Арменпресс» в НС Армении обсуждались вопросы, касающиеся сотрудничества Армении с ЕС, а также обеспечения региональной стабильности.
Стороны коснулись провокаций и попыток азербайджанской стороны оказать давление на гражданское население Арцаха, а также фактов создания искусственных проблем в вопросе восстановления жизненно важных инфраструктур.