Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Հարավային Կովկասի եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցչի գլխավորած պատվիրակությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը մարտի 14-ին ընդունել է Հարավային Կովկասի եւ Վրաստանի ճգնաժամի հարցերով ԵՄ հատուկ ներկայացուցիչ Տոյվո Կլաարի գլխավորած պատվիրակությանը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ԱԺ-ից, քննարկվել են Հայաստան-Եվրամիություն համագործակցությանը, ինչպես նաեւ՝ տարածաշրջանային կայունության ապահովմանը վերաբերող հարցեր:
Անդրադարձ է եղել Արցախում քաղաքացիական բնակչության հանդեպ սադրանքներ եւ ճնշումներ գործադրելու ադրբեջանական կողմի փորձերին, ինչպես նաեւ՝ կենսական նշանակություն ունեցող ենթակառուցվածքների վերականգնման հարցում արհեստական խնդիրներ ստեղծելու փաստերին:
Կողմերը մտքեր են փոխանակել Հայաստանի եւ Թուրքիայի միջեւ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի վերաբերյալ:

Armenian Vice Speaker of Parliament receives EU’s Special Representative for South Caucasus and Crisis in Georgia
YEREVAN, MARCH 14, ARMENPRESS. Vice Speaker of Parliament of Armenia Ruben Rubinyan received today the delegation led by the European Union’s Special Representative for the South Caucasus and the Crisis in GeorgiaToivo Klaar, the Parliament’s press service said.
Issues relating to the Armenia-EU partnership, as well as ensuring regional stability were discussed during the meeting.
The sides also touched upon the Azerbaijani side’s attempts of making provocations and pressures against the civilian population of Artsakh, as well as the facts of creating artificial problems for the restoration of vital infrastructures.