Ալեն Սիմոնյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Սերբիայի նորանշանակ դեսպանը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահի լիազորությունները կատարող Ալեն Սիմոնյանին մարտի 11-ին հավատարմագրերն է հանձնել ՀՀ-ում Սերբիայի առաջին ռեզիդենտ դեսպան Տատյանա Պանայոտովիչ Ցվետկովիչը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորել է արտակարգ և լիազոր դեսպանին պաշտոնի ստանձնման առթիվ և հաջողություն մաղթել մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն իրականացնելու գործում։
Նա նշել է՝ լիահույս է, որ դեսպանի պաշտոնավարման ընթացքում բարեկամ Սերբիայի հետ ընթացիկ ծրագրերի հետագա զարգացումը և նոր ծրագրերի մշակումը խորապես կնպաստեն երկու երկրների միջև առկա համագործակցությանը:
Խոսելով Հայաստանի և Սերբիայի միջև գոյություն ունեցող քաղաքական երկխոսությունից՝ Ալեն Սիմոնյանը կարևորել է հետևողական և լրացուցիչ ջանքերի ներդրումը հայ-սերբական երկկողմ և բազմակողմ փոխգործակցության օրակարգին նոր բովանդակություն և լիցք հաղորդելու ուղղությամբ:

New Ambassador of Serbia presents credentials to Acting President of Armenia
YEREVAN, MARCH 11, ARMENPRESS. First resident Ambassador of Serbia to Armenia Tatjana Panajotovic Cvetkovic presented her credentials today to Acting President of Armenia Alen Simonyan, the Presidential Office said.
Alen Simonyan congratulated the Ambassador on assuming office and wished success to her mission in Armenia. He expressed hope that during the Ambassador’s tenure the further development of the current and new programs with Serbia will deeply contribute to the cooperation between the two countries.
Talking about the existing political dialogue between Armenia and Serbia, Alen Simonyan highlighted making consistent and additional efforts to give a new content and impetus to the Armenian-Serbian bilateral and multilateral cooperation agenda.