Ալեն Սիմոնյանին հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանում Սերբիայի նորանշանակ դեսպանը
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահի լիազորությունները կատարող Ալեն Սիմոնյանին մարտի 11-ին հավատարմագրերն է հանձնել ՀՀ-ում Սերբիայի առաջին ռեզիդենտ դեսպան Տատյանա Պանայոտովիչ Ցվետկովիչը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են նախագահի աշխատակազմից, Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորել է արտակարգ և լիազոր դեսպանին պաշտոնի ստանձնման առթիվ և հաջողություն մաղթել մեր երկրում դիվանագիտական առաքելությունն իրականացնելու գործում։
Նա նշել է՝ լիահույս է, որ դեսպանի պաշտոնավարման ընթացքում բարեկամ Սերբիայի հետ ընթացիկ ծրագրերի հետագա զարգացումը և նոր ծրագրերի մշակումը խորապես կնպաստեն երկու երկրների միջև առկա համագործակցությանը:
Խոսելով Հայաստանի և Սերբիայի միջև գոյություն ունեցող քաղաքական երկխոսությունից՝ Ալեն Սիմոնյանը կարևորել է հետևողական և լրացուցիչ ջանքերի ներդրումը հայ-սերբական երկկողմ և բազմակողմ փոխգործակցության օրակարգին նոր բովանդակություն և լիցք հաղորդելու ուղղությամբ:

Новоназначенный посол Сербии в Армении вручил верительные грамоты Алену Симоняну
ЕРЕВАН, 11 МАРТА, АРМЕНПРЕСС. 11 марта первый посол-резидент Сербии в Армении Татьяна Панайотович Цветкович вручила верительные грамоты исполняющему обязанности Президента Республики Армения Алену Симоняну.
Как сообщили «Арменпресс» в аппарате президента, Ален Симонян поздравил Чрезвычайного и Полномочного Посла с вступлением в должность и пожелал ей успехов в выполнении дипломатической миссии в нашей стране.
Он отметил, что надеется, что дальнейшее развитие текущих программ с дружественной Сербией во время пребывания в должности посла, разработка новых программ внесет большой вклад в существующее сотрудничество между двумя странами.
Говоря о существующем политическом диалоге между Арменией и Сербией, Ален Симонян отметил важность внесения нового вклада в повестку двустороннего армяно-сербского многостороннего сотрудничества.