Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Ղազախստան
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով ժամանել է Ղազախստանի Հանրապետություն: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Նուր-Սուլթանի միջազգային օդանավակայանում վարչապետին դիմավորել է Ղազախստանի փոխվարչապետ, առևտրի և ինտեգրման նախարար Բախիտ Սուլթանովը:
Վարչապետը մայրաքաղաք Նուր-Սուլթանում կմասնակցի Եվրասիական միջկառավարական խորհրդի նիստին: Փետրվարի 24-ին տեղի է ունենալու խորհրդի նեղ կազմով, իսկ փետրվարի 25-ին՝ ըդլայնված կազմով նիստը:

Никол Пашинян прибыл с рабочим визитом в Казахстан
Премьер-министр Армении Никол Пашинян прибыл с рабочим визитом в Республику Казахстан. Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении информации и по связям с общественностью Аппарата премьер-министра.
В международном аэропорту «Нур-Султан» премьер-министра встретил заместитель премьер-министра Республики Казахстан, министр торговли и интеграции Бахит Султанов.
Никол Пашинян примет участие в заседании Евразийского межправительственного совета, проводимого в столице Нур-Султане. Заседание 24 февраля пройдет в узком составе, 25 февраля в расширенном составе.