Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Պետականության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի Հանրապետության վարչապետ Անա Բռնաբիչին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Սերբիայի Պետականության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով նորանոր ձեռքբերումներ և ամենայն բարիք բարեկամ սերբ ժողովրդին՝ իր պետականության հիմքերն էլ ավելի ամրապնդելու և երկիրը մշտապես բարգավաճման ուղով տանելու համար։
Հայաստանը կարևորում է Սերբիայի հետ ընդհանուր արժեքների և փոխշահավետ համագործակցության վրա հիմնված բարեկամական կապերը։ Մեր երկրների միջև հարաբերությունները մշտապես աչքի են ընկել իրենց առանձնահատուկ ջերմությամբ և երկու ժողովուրդների միջև առկա փոխադարձ համակրանքով:
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի արձանագրել նոր ձեռքբերումներ և նվաճումներ ու որակական նոր մակարդակի բարձրացնել բազմաբնույթ համագործակցությունը Հայաստանի և Սերբիայի միջև:

Никол Пашинян направил премьер-министру Сербии поздравительное послание
Премьер-министр Никол Пашинян по случаю Дня государственности направил премьер-министру Республики Сербия Ане Брнабич поздравительное послание. Как сообщили «Арменпресс» в правительстве РА, в сообщении, в частности, говорится:
Поздравляю Вас с Днем Государственности Сербии, желаю Вам новых свершений, дружественному сербскому народу - всего наилучшего, дальнейшего укрепления основ его государственности и постоянного процветания страны.
Армения строит дружественные отношения с Сербией на основе общих ценностей и взаимовыгодного сотрудничества. Отношения между нашими странами всегда отличались особой теплотой и взаимной симпатией между двумя народами.
Я полон надежд, что совместными усилиями мы сможем добиться новых успехов и поднять наше многоплановое сотрудничество на качественно новый уровень.