Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի վարչապետին
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Պետականության օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերբիայի Հանրապետության վարչապետ Անա Բռնաբիչին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Սերբիայի Պետականության օրվա կապակցությամբ՝ մաղթելով նորանոր ձեռքբերումներ և ամենայն բարիք բարեկամ սերբ ժողովրդին՝ իր պետականության հիմքերն էլ ավելի ամրապնդելու և երկիրը մշտապես բարգավաճման ուղով տանելու համար։
Հայաստանը կարևորում է Սերբիայի հետ ընդհանուր արժեքների և փոխշահավետ համագործակցության վրա հիմնված բարեկամական կապերը։ Մեր երկրների միջև հարաբերությունները մշտապես աչքի են ընկել իրենց առանձնահատուկ ջերմությամբ և երկու ժողովուրդների միջև առկա փոխադարձ համակրանքով:
Լիահույս եմ, որ համատեղ ջանքերով մեզ կհաջողվի արձանագրել նոր ձեռքբերումներ և նվաճումներ ու որակական նոր մակարդակի բարձրացնել բազմաբնույթ համագործակցությունը Հայաստանի և Սերբիայի միջև:

Armenian PM offers congratulations to Serbian counterpart on Statehood Day
YEREVAN, FEBRUARY 15, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory message to Prime Minister of Serbia Ana Brnabić on the occasion of the Statehood Day, the PM’s Office said.
I warmly congratulate you on the occasion of the Statehood Day of Serbia, wishing new achievements and all the best to the friendly Serbian people for further strengthening the foundations of its statehood and for constantly leading the country to prosperity.
Armenia highlights the friendly ties with Serbia based on common values and mutually beneficial cooperation. The relations between our countries have always been unique for the special warmness and mutual sympathy between the two peoples.
I hope that it will be possible to record new achievements and success and to increase the diverse cooperation between Armenia and Serbia to a new level of quality with joint efforts.