Կարեն Անդրեասյանի գլխավորած պատվիրակությունը եռօրյա այցով կմեկնի Իրան
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանը, նախարարի տեղակալ Գրիգոր Մինասյանը, Արդարադատության նախարարության իրավական փոխօգնության վարչության պետ Արմենուհի Հարությունյանը և Ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Արամ Հովհաննիսյանը փետրվարի 20-ին կմեկնեն Իրանի Իսլամական Հանրապետության մայրաքաղաք Թեհրան: Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ e-gov.am կայքէջից:
Այցի ընթացքում Արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանի գլխավորած պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Իրանի Իսլամական Հանրապետության արդարադատության նախարար Ամին Հոսեյն Ռահիմի, ԻԻՀ գլխավոր դատախազ Մոհամմադ Ջաֆար Մոնթազերի և այլ բարձրաստիճան պաշտոնյաների հետ:
Արդարադատության նախարար Կարեն Անդրեասյանի գլխավորած պատվիրակությունը Իրանում կգտնվի փետրվարի 20-22-ը:

Делегация во главе с Кареном Андреасяном посетит Иран с трехдневным визитом
Министр юстиции Республики Армения Карен Андреасян, заместитель министра Григор Минасян, начальник отдела правовой помощи министерства юстиции Арменуи Арутюнян и первый заместитель начальника полиции Арам Ованнисян 20 февраля отправятся в столицу Исламской Республики Иран Тегеран.
Об этом Арменпресс стало известно с сайта e-gov.am.
В ходе визита делегация во главе с министром юстиции Кареном Андреасяном проведет встречи с министром юстиции Исламской Республики Иран Амином Хоссейном Рахими, генеральным прокурором Исламской Республики Иран Мохаммадом Джафаром Монтазером и другими высокопоставленными лицами.
Делегация во главе с министром юстиции РА Кареном Андреасяном будет находиться в Иране 20-22 февраля.