Բրյուսելում մեկնարկել է Փաշինյանի հանդիպումը ԵԽ նախագահ Շառլ Միշելի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրյուսելում մեկնարկել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, հանդիպման մեկնարկի մասին տեսանյութը Փաշինյանը հրապարակել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
Եվրոպական խորհրդի նախագահի հետ առանձնազրույցից հետո նախատեսվում է Փաշինյանի, Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը։
Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 15-ին Բրյուսելում կմասնակցի Արևելյան Գործընկերության վեցերորդ գագաթնաժողովին։ Միջոցառման շրջանակում նախատեսվում են ՀՀ վարչապետի երկկողմ հանդիպումներ եվրոպական գործընկերների հետ։

В Брюсселе стартовала встреча Пашинян-Мишель
Премьер-министр Армении Никол Пашинян встретился в Брюсселе с председателем Европейского совета Шарлем Мишелем. Как сообщает Арменпресс, Пашинян опубликовал видео начала встречи на своей странице в Facebook.
После частной беседы с председателем Европейского совета планируется трехсторонняя встреча Пашиняна, Шарля Мишеля и президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.
15 декабря Никол Пашинян в Брюсселе примет участие в шестом саммите Восточного партнерства. В рамках мероприятия запланированы двусторонние встречи премьер-министра Республики Армения с европейскими партнерами.