Բրյուսելում մեկնարկել է Փաշինյանի հանդիպումը ԵԽ նախագահ Շառլ Միշելի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բրյուսելում մեկնարկել է Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հանդիպումը Եվրոպական խորհրդի նախագահ Շառլ Միշելի հետ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ, հանդիպման մեկնարկի մասին տեսանյութը Փաշինյանը հրապարակել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
Եվրոպական խորհրդի նախագահի հետ առանձնազրույցից հետո նախատեսվում է Փաշինյանի, Շառլ Միշելի և Ադրբեջանի Հանրապետության նախագահ Իլհամ Ալիևի եռակողմ հանդիպումը։
Նիկոլ Փաշինյանը դեկտեմբերի 15-ին Բրյուսելում կմասնակցի Արևելյան Գործընկերության վեցերորդ գագաթնաժողովին։ Միջոցառման շրջանակում նախատեսվում են ՀՀ վարչապետի երկկողմ հանդիպումներ եվրոպական գործընկերների հետ։

Meeting between PM Pashinyan and EU’s Charles Michel kicks off in Brussels
YEREVAN, DECEMBER 14, ARMENPRESS. Meeting between Prime Minister Nikol Pashinyan with European Council President Charles Michel has kicked off in Brussels, ARMENPRESS reports Pashinyan posted the video about the start of the meeting on his Facebook page.
After a private talk with the President of the European Council, a trilateral meeting between Pashinyan, Charles Michel and the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev is scheduled.
Nikol Pashinyan will take part in the sixth summit of the Eastern Partnership on December 15 in Brussels. In the sidelines of the event, the Armenian Prime Minister will hold bilateral meetings with European partners.