Այդ թեման համարում ենք փակված. Զախարովան՝ Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությանն առնչվող հարցի մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան անդրադարձել է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հայտարարությանը հաջորդած՝ ՌԴ-ի ԱԳՆ-ի անդրադարձի հետ կապված հարցին:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ճեպազրույցում Զախարովան նախ նշել է, որ դա չի դիտարկում որպես միջադեպ:
Զախարովայի խոսքով՝ ռուսական կողմի համար ուղղակի կարևոր էր հստակություն մտցնել այդ հարցում։ Այդ թեման շոշափվել է նաև ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի և ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյան հեռախոսազրույցում։ «Մենք այդ թեման համարում ենք փակված»,-նշել է Զախարովան:
Ավելի վաղ ՌԴ ԱԳՆ-ն հայտարարությամբ անդրադարձել էր ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի՝ ռուսական լրատվամիջոցների հետ զրույցում «Լավրովի պլանի» մասին հայտարարություններին:

Мы считаем эту тему закрытой: Захарова о заявлении Алена Симоняна
Официальный представитель МИД России Мария Захарова коснулась вопроса, связанного с комментарием МИД РФ после заявления спикера НС Армении Алена Симоняна.
Как сообщает Арменпресс, на брифинге Захарова сначала отметила, что не считает это инцидентом. По словам Захаровой, для российской стороны было важно внести ясность в этот вопрос. Эта тема также была затронута в телефонном разговоре главы МИД России Сергея Лаврова и главы МИД Армении Арарата Мирзояна.
«Мы считаем эту тему закрытой», - сказала Захарова.
Ранее МИД России выступил с комментарием в связи с заявлением спикера НС Армении Алена Симоняна в разговоре с российскими СМИ о «плане Лаврова».