Արարատ Միրզոյանը հանդիպել է Պաղեստինի ԱԳ նախարարի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, ՈՒՆԵՍԿՕ-ի Գլխավոր համաժողովի 41-րդ նստաշրջանի աշխատանքներին մասնակցելու նպատակով Փարիզում գտնվող ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը նոյեմբերի 11-ին հանդիպել է Պաղեստինի ԱԳ նախարար Ռիադ Մալքիի հետ։ «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ-ից:
ԱԳ նախարարներն ընդգծել են հայ և արաբ ժողովուրդների հարուստ պատմամշակութային կապերը և ավանդական բարեկամությունը։
Զրուցակիցներն անդրադարձել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող արդիական հարցերի և կարևորել հայ-պաղեստինյան քաղաքական երկխոսության խորացմանն ուղղված գործնական քայլերի ձեռնարկումը:

Арарат Мирзоян встретился с главой МИД Палестины
Министр иностранных дел Армении Арарат Мирзоян, находящийся в Париже для участия в 41-й сессии Генассамблеи, 11 ноября встретился с министром иностранных дел Палестины Риядом Малки. Об этом «Арменпресс» сообщили в МИД РА.
Министры иностранных дел подчеркнули богатые исторические и культурные связи и традиционную дружбу между армянским и арабским народами.
Они обсудили актуальные вопросы, представляющие взаимный интерес и практические шаги по углублению армяно-палестинского политического диалога.
Обсуждались также вопросы, связанные с армянским историческим, культурным и религиозным наследием на Святой Земле.