Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորել է Վյաչեսլավ Վոլոդինին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը շնորհավորել է Վյաչեսլավ Վոլոդինին՝ ՌԴ ԴԺ Պետական դումայի նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
«Շնորհավորում եմ Ձեզ Ռուսաստանի Դաշնության Դաշնային ժողովի Պետական դումայի նախագահի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ:
Պետական շինարարության հարուստ փորձի ու բարձր պրոֆեսիոնալիզմի շնորհիվ վաստակել եք Ձեզ արժանի հեղինակություն եւ հարգանք: Սրտանց մաղթում եմ Ձեզ առողջություն եւ նորանոր ձեռքբերումներ:
Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կկարողանանք պահպանել եւ զարգացնել հայ-ռուսական խորհրդարանական երկխոսության ինտենսիվ տեմպը, որը լիովին կնպաստի մեր երկրների ու ժողովուրդների միջեւ եղբայրական հարաբերությունների հետագա ամրապնդմանը»,- «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ նշված է ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի շնորհավորական ուղերձում:

Председатель НС Армении Ален Симонян поздравил Вячеслава Володина
Председатель НС Армении Ален Симонян направил поздравительное послание Вячеславу Володину в связи с переизбранием на пост председателя Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации. Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, в послании говорится:
«Поздравляю Вас с переизбранием на пост председателя Государственной Думы Федерального Собрания Российской Федерации.
Благодаря богатому опыту государственного строительства и высокому профессионализму Вы заслужили достойную репутацию и уважение. От всей души желаю вам здоровья и новых достижений.
Уверен, что совместными усилиями мы сможем поддерживать и развивать интенсивный темп армяно-российского парламентского диалога, который будет полностью способствовать дальнейшему укреплению братских отношений между нашими странами и народами».