Նիկոլ Փաշինյանն աշխատանքային այցով կմենկնի ՌԴ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հոկտեմբերի 12-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Ռուսաստանի Դաշնություն։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ կառավարությունից, մանրամասնելով, որ Մոսկվայում տեղի կունենա Նիկոլ Փաշինյանի և Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը:
Կողմերը կքննարկեն 2020 թվականի նոյեմբերի 9-ի և 2021 թվականի հունվարի 11-ի եռակողմ հայտարարությունների կատարման ընթացքին, տարածաշրջանում կայունության ամրապնդման, տնտեսական կապերի վերականգնման հետագա քայլերին ու տեղի ունեցող զարգացումներին վերաբերող հարցեր։
Նիկոլ Փաշինյանն ու Վլադիմիր Պուտինը կքննարկեն նաև հայ-ռուսական դաշնակցային հարաբերությունների օրակարգային, ինչպես նաև՝ ինտեգրացիոն միավորումներում հետագա փոխգործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Никол Пашинян посетит с рабочим визитом Российскую Федерацию
12 октября премьер-министр Армении Никол Пашинян с рабочим визитом посетит Российскую Федерацию. Как передает «Арменпресс», об этом сообщили в правительстве РА, уточняя, что встреча Никола Пашиняна и президента РФ Владимира Путина состоится в Москве.
Стороны обсудят вопросы, связанные с реализацией трехсторонних заявлений от 9 ноября 2020 года и 11 января 2021 года, с дальнейшими шагами по укреплению стабильности в регионе, восстановлению экономических связей и существующие развития.
Никол Пашинян и Владимир Путин обсудят вопросы, касающиеся повестки армяно-российских союзнических отношений, а также дальнейшего сотрудничества в интеграционных объединениях.