ԱՊՀ ՄԽՎ-ում և ՀԱՊԿ ԽՎ-ում Ազգային ժողովի պատվիրակությունները կղեկավարի Ալեն Սիմոնյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԱԺ խորհուրդը հոկտեմբերի 4-ին քննարկել եւ հաստատել է Անկախ պետությունների համագործակցության մասնակից պետությունների միջխորհրդարանական վեհաժողովում (ԱՊՀ ՄԽՎ) եւ Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության խորհրդարանական վեհաժողովում(ՀԱՊԿ ԽՎ) ՀՀ ԱԺ ութերորդ գումարման պատվիրակությունների կազմերը. ԱՊՀ ՄԽՎ-ում եւ ՀԱՊԿ ԽՎ-ում ՀՀ ԱԺ պատվիրակությունները կղեկավարի ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանը: «Արմենպրես»-ն այս մասին տեղեկացավ ԱԺ պաշտոնական կայքից:
ՀՀ ԱԺ խորհրդի նիստը վարել է ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը:
Փոփոխություն է կատարվել ԱԺ խորհրդի որոշման մեջ, որի համաձայն` ՍԾՏՀ ԽՎ-ում «Հայաստան» խմբակցությունից Աղվան Վարդանյանին կփոխարինի նույն խմբակցության անդամ Գեղամ Մանուկյանը:
Խորհրդի նիստում քննարկվել եւ հաստատվել են ԱԺ ութերորդ գումարման երկրորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին եւ հոկտեմբերի 5-ին գումարվող հերթական նիստերի օրակարգի նախագծերը, սահմանվել է հերթական նիստերի օրակարգային հարցերի քննարկման հաջորդականությունը: ԱԺ հերթական նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել է 7 հարց:

Ален Симонян возглавит делегации НС Армении в МПА СНГ и ПА ОДКБ
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и коммуникации аппарата НС Армении, обсуждены и утверждены проекты повесток дня о внесении дополнений в повестку дня второй сессии НС восьмого созыва и созываемых 5 октября очередных заседаний; определена последовательность обсуждения повесточных вопросов очередных заседаний. В проект повестки дня очередных заседаний НС включено 7 вопросов.
Совет НС обсудил и утвердил состав делегаций НС Армении восьмого созыва в МПА СНГ и ПА ОДКБ. Делегации НС Армении в МПА СНГ и ПА ОДКБ возглавит спикер НС Ален Симонян.
Внесено изменение в решение Совета НС, согласно которому А.Варданяна из фракции «Армения» в ПАЧЭС заменит член той же фракции Г.Манукян.