Արայիկ Հարությունյանը մասնակցել է 44-օրյա պատերազմի նահատակների հիշատակին մատուցված հոգեհանգստյան կարգին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը սեպտեմբերի 27-ին Ստեփանակերտի Աստվածամոր Սուրբ Հովանի մայր տաճարում զինվորական և քաղաքական դասերի ներկայացուցիչների հետ մասնակցել է 2020թ.-ին Արցախի դեմ սանձազերծված պատերազմի նահատակների հիշատակին Հայ Առաքելական Եկեղեցու Արցախի թեմի առաջնորդ գերաշնորհ Տեր Վրթանես Աբրահամյանի ձեռամբ մատուցված հոգեհանգստյան կարգին։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, Արցախի Հանրապետության նախագահի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը տեղեկացնում է, որ երկրի ղեկավարն այնուհետև քայլերթ է կատարել դեպի Ստեփանակերտի քաղաքային հուշահամալիր, հարգանքի տուրք մատուցել Հայրենիքի պաշտպանության համար զոհվածների հուշակոթողի առջև և Զինվորական պանթեոնում ծաղիկներ խոնարհել նրանց շիրիմներին:

Араик Арутюнян принял участие в панихиде по жертвам 44-дневной войны
27 сентября президент Республики Арцах Араик Арутюнян вместе с представителями военных и политических кругов в Кафедральном соборе Пресвятой Богородицы Степанакерта принял участие в панихиде по жертвам войны, развязанной против Арцаха в 2020 году. Панихиду отслужил Вртанес Абраамяном, предстоятель Арцахской епархии Армянской Апостольской церкви.
Как передает «Арменпресс», Главное информационное управление президента Республики Арцах сообщает, что затем президент посетил городской Мемориал Степанакерта, почтил память героев обороны Родины, в военном пантеоне возложил цветы на их могилы.