Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևին՝ Անկախության օրվա առիթով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, ուղերձում ասված է.
«Ձերդ գերազանցություն, ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Ուզբեկստանի բարեկամ ժողովրդին Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Վստահ եմ, որ Ձեր՝ պետական գործչի հսկայական փորձը հետագայում ևս կծառայի Ուզբեկստանի բարգավաճմանը:
Համոզված եմ, որ Հայաստանի և Ուզբեկստանի փոխհարաբերությունները հետագայում ևս կզարգանան համագործակցության ամրապնդման ուղիով՝ թե՛ երկկողմ, և թե՛ բազմակողմ ձևաչափերում:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Շավքաթ Միրոմոնի, քաջառողջություն, երջանկություն, իսկ Ուզբեկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։

Никол Пашинян направил президенту Узбекистана поздравительное послание
Премьер-министр Армении Никол Пашинян по случаю Дня Независимости направил президенту Узбекистана Шавкату Мирзиёеву поздравительное послание.
Как сообщили «Арменпресс» в Аппарате премьер-министра Армении, в послании говорится:
«Ваше Превосходительство, от всего сердца поздравляю Вас и дружественный народ Узбекистана с Днем Независимости!
Уверен, что Ваш огромный опыт государственного деятеля и в дальнейшем послужит процветанию Узбекистана.
Уверен, что взаимоотношения между Арменией и Узбекистаном и впредь будут развиваться по пути укрепления сотрудничества как в двустороннем, так и многостороннем форматах.
Уважаемый Шавкат Миромонович, пользуясь случаем, хочу пожелать Вам, крепкого здоровья, счастья, а дружественному народу Узбекистана - мира и благополучия».