Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ուզբեկստանի Հանրապետության նախագահ Շավքաթ Միրզիյոևին՝ Անկախության օրվա առիթով:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, ուղերձում ասված է.
«Ձերդ գերազանցություն, ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ և Ուզբեկստանի բարեկամ ժողովրդին Անկախության օրվա կապակցությամբ:
Վստահ եմ, որ Ձեր՝ պետական գործչի հսկայական փորձը հետագայում ևս կծառայի Ուզբեկստանի բարգավաճմանը:
Համոզված եմ, որ Հայաստանի և Ուզբեկստանի փոխհարաբերությունները հետագայում ևս կզարգանան համագործակցության ամրապնդման ուղիով՝ թե՛ երկկողմ, և թե՛ բազմակողմ ձևաչափերում:
Օգտվելով առիթից՝ մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Շավքաթ Միրոմոնի, քաջառողջություն, երջանկություն, իսկ Ուզբեկստանի բարեկամ ժողովրդին՝ խաղաղություն և բարեկեցություն»։

YEREVAN, SEPTEMBER 1, ARMENPRESS. Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan sent a congratulatory letter to President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev on the Independence Day, the PM’s Office told Armenpress.
I warmly congratulate you and the good people of Uzbekistan on the occasion of the Independence Day.
I am sure that your rich experience as a state figure will serve for the prosperity of Uzbekistan in the future as well.
I am convinced that the mutual relations of Armenia and Uzbekistan will also develop on the path of strengthening the cooperation both at bilateral and multilateral formats.
By using the chance, I wish you good health, happiness, and to the good people of Uzbekistan – peace and welfare”.