Զինծառայողների հարազատները կներգրավվեն 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքներում
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ալեն Սիմոնյանն օգոստոսի 30-ին աշխատանքային փակ քննարկում է նախաձեռնել 44-օրյա պատերազմում անհետ կորած եւ գերեվարված զինծառայողների հարազատների հետ:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՀՀ Ազգային ժողովից հայտնում են, որ քննարկմանը մասնակցում էին երեք խմբակցություններից պատգամավորներ, պատասխանատու գերատեսչությունների բարձրաստիճան ներկայացուցիչներ:
Քննարկման ավարտին որոշվեց, որ ձեւավորվելիք՝ 2020 թվականի սեպտեմբերին վերսկսված պատերազմական գործողությունների հանգամանքների ուսումնասիրման քննիչ հանձնաժողովի աշխատանքներին պետք է մասնակցեն նաեւ զինծառայողների հարազատները:

Родственники военнослужащих будут в составе следственной комиссии по выяснению обстоятельств 44-дневной войны
Председатель НС Армении Ален Симонян 30 августа инициировал закрытую рабочую беседу с родственниками военнослужащих, пропавших без вести и попавших в плен во время 44-дневной войны.
Как сообщает Арменпресс, в обсуждении приняли участие депутаты от трех парламентских фракций, высокопоставленные представители ответственных ведомств.
По итогам обсуждения было решено, что родственники военнослужащих также должны принять участие в работе следственной комиссии по выяснению обстоятельств войны 2020 года, которая должна быть сформирована.