Ճապոնիայի արտաքին գործերի նախարարը շնորհավորել է Արարատ Միրզոյանին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ճապոնիայի արտաքին գործերի նախարար Տոշիմիցու Մոտեգին ՀՀ ԱԳ նախարարի պաշտոնում նշանակվելու կապակցությամբ շնորհավորական ուղերձ է հղել Արարատ Միրզոյանին:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ուղերձում, մասնավորապես, մասնավորապես, ասված է.է.
«Ձերդ Գերազանցություն, ցանկանում եմ սրտանց շնորհավորել Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնը ստանձնելու կապակցությամբ։
Ճապոնիայի համար Հայաստանը կարևոր գործընկեր է օրենքի գերակայության վրա հիմնված ազատ և բաց աշխարհակարգ կառուցելու գործում։ Գոհունակություն հայտնելով երկու ժողովուրդների միջև պատմական կապերի առնչությամբ՝ կցանկանայի առավել խորացնել համագործակցությունը այնպիսի ոլորտներում, ինչպիսիք են տեղեկատվական տեխնոլոգիաները, թվայնացումը, մշակույթը և այլն։
Հաջորդ տարի կլրանա մեր երկրների միջև դիվանագիտական հարաբերությունների հաստատման 30-ամյակը, և ես հույս ունեմ, որ ապագայում երկկողմ փոխգործակցությունն էլ ավելի կընդլայնվի և կզարգանա՝ Ձերդ գերազանցության հետ սերտ համագործակցության ներքո»:

Japan seeks to further deepen cooperation with Armenia
YEREVAN, AUGUST 26, ARMENPRESS. Foreign Minister of Japan Motegi Toshimitsu sent a congratulatory message to Ararat Mirzoyan, on the occasion of assuming the position of the Foreign Minister of Armenia, the Armenian foreign ministry said.
I would like to heartily congratulate your Excellency on appointment as Minister of Foreign Affairs of the Republic of Armenia.
For Japan, Armenia is an important partner in building an international order that is free and open, based on the rule of law. Cherishing the historical connections of both nations, I wish to further deepen cooperation in the wide range of fields like IT, digitization, culture and so on.
The next year will be a milestone of the 30 years anniversary of establishing diplomatic relations between our two countries and I hope that bilateral relations will furthermore expand and develop under close cooperation with your Excellency in future”, reads the letter of the Japanese FM.