Երկրաշարժ՝ Բավրա գյուղից հյուսիս-արևելք. այն զգացվել է Շիրակի, Լոռու և Տավուշի մարզերում
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սույն թվականի օգոստոսի 16-ին, տեղական ժամանակով ժամը 05:44-ին (Գրինվիչի ժամանակով ժամը 01:44-ին) ՀՀ ԱԻՆ Սեյսմիկ պաշտպանության տարածքայինծառայության սեյսմոլոգիական ցանցի կողմից գրանցվել է հյուսիսային լայնության 41.22⁰ և արևելյան երկայնության 43.94⁰ աշխարհագրական կոորդինատներովՎրաստան-Հայաստան սահմանային գոտի` Բավրա գյուղից 16 կմ հյուսիս-արևելք, օջախի 10 կմ խորությամբ, 4.5 մագնիտուդով երկրաշարժ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ ԱԻՆ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Էպիկենտրոնային գոտում ստորգետնյա ցնցման ուժգնությունը կազմել է 6 բալ:
Երկրաշարժը զգացվել է ՀՀ Շիրակի և Լոռու մարզերում՝ 4-5 բալ ուժգնությամբ և Տավուշի մարզում՝ 3-4 բալ ուժգնությամբ:

Землетрясение северо-восточнее села Бавра. Оно ощущалось в Ширакской, Лорийской и Тавушской областях
ЕРЕВАН, 16 АВГУСТА, АРМЕНПРЕСС. 16 августа этого года в 05:44 по местному времени (01:44 по Гринвичу) сейсмологическая сеть Территориальной службы сейсмической защиты МЧС Республики Армения зарегистрировала землетрясение магнитудой 4,5 наприграничной зоне Грузии и Армении, с координатами 41,22⁰ северной широты и43,94⁰ восточной долготы, в16 км к северо-востоку от села Бавра, глубиной эпицентра 10 км. Об этом «Арменпресс» сообщили в Управлении информации и общественных связей МЧС РА.
Сила землетрясения в эпицентре составила 6 баллов.
Землетрясение ощущалось в Ширакско-Лорийской области РА силой 4-5 баллов, в Тавушской области силой 3-4 балла.