ՍԴ-ն ընտրությունների վիճարկման գործով նիստի աշխատանքները կշարունակի ևս 1.5 ժամ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սահմանադրական դատարանը ընտրությունների արդյունքների վիճարկման հարցով նիստի աշխատանքները 15 րոպե ընդմիջումից հետո կշարունակի ևս 1.5 ժամ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝այս մասին որոշվեց նիստում՝ քննարկումներից հետո:
Այսպիսով՝ հուլիսի 10-ի նիստը կավարտվի մինչև ժամը 20:00-ն:
Նիստի ընդմիջվեց այն ժամանակ, երբ դատավորները հարցեր էին ուղղում «Զարթոնք» ազգային քրիստոնեական կուսակցության ներկայացուցիչ Արա Զոհրաբյանին:
ՍԴ-ում ընտրությունների արդյունքները վիճարկել է 4 քաղաքական ուժ: Սահմանադրական դատարանը որոշել էր միավորել ընտրությունների արդյունքները վիճարկելու վերաբերյալ «Հայաստան» և «Պատիվ ունեմ» դաշինքների, «Զարթոնք» և «Հայոց հայրենիք» կուսակցությունների դիմումները, քանի որ դիմումները վերաբերվում են նույն հարցին:

Заседание КС продлено еще на 1,5 часа
Конституционный суд продолжит еще на 1,5 часа рассмотрение вопроса о признании результатов выборов недействительными после 15-минутного перерыва. Как сообщает Арменпресс, это решение было принято на заседании после обсуждений.
Таким образом, заседание 10 июля завершится в 20:00.
Заседание было прервано, когда судьи задавали вопросы представителю национально-христианской партии «Зартонк» Ара Зограбяну.
Четыре политические силы оспорили результаты выборов в Конституционном суде. Конституционный суд решил объединить заявления блоков «Армения» и «Честь имею», партий «Пробуждение» и «Армянская родина», поскольку в них говорится об одном и том же.