Հայ ազգային կոնգրեսի նախընտրական ցուցակը գլխավորում է Լևոն Տեր-Պետրոսյանը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արտահերթ ընտրություններին ընդառաջ՝ Հայ ազգային կոնգրես կուսակցությունը հրապարակել է նախընտրական ցուցակը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ՀԱԿ-ի նախընտրական ցուցակը գլխավորում է ՀՀ առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը:
ՀԱԿ-ի 101 հոգուց բաղկացած նախընտրական ցուցակում ընդգրկված են, մասնավորապես, Լևոն Զուրաբյանը, Ինեսսա Գաբայանը, Հայկ Մաղաքելյանը, Բագրատ Ասատրյանը, Աննա Գևորգյանը, Արման Մուսինյանը, Սամվել Աբրահամյանը, Կարինե Յարալյանը, Գրիգոր Գրիգորյանը, Արամ Մանուկյանը, Տաթևիկ Զորյանը և Տիգրան Պասկևիչյանը:
Ըստ Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի որոշման նախընտրական ցուցակների ներկայացման վերջին օրը մայիսի 26-ին էր:

Предвыборный список Армянского Национального Конгресса возглавляет Левон Тер-Петросян
Армянский национальный конгресс опубликовал предвыборный список кандидатов внеочередных выборов. Как передает «Арменпресс», предвыборный список АНК возглавляет первый президент Армении Левон Тер-Петросян.
В предвыборный список АНК, состоящий из 101 человека, входят Левон Зурабян, Инесса Габаян, Айк Магакелян, Баграт Асатрян, Анна Геворкян, Арман Мусинян, Самвел Абраамян, Карине Яралян, Григор Григорян, Арам Манукян, Татевик Зорян, Тигран Паскевичян и другие.
Согласно решению Центральной избирательной комиссии, последний день представления предвыборных списков был 26 мая.