Հայաստանն ու Լիտվան համագործակցության մեծ ներուժ ունեն. ՀՀ նախագահն ընդունել է Լիտվայի ԱԳ նախարարին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ապրիլի 26-ին ընդունել է Լիտվայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Գաբրիելիուս Լանդսբերգիսին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,զրուցակիցներն անդրադարձել են երկկողմ հարաբերությունների զարգացման հեռանկարներին: Նշվել է, որ երկու երկրները համագործակցության մեծ ներուժ ունեն, մասնավորապես այնպիսի ոլորտներում, ինչպիսիք են գիտությունը, նոր տեխնոլոգիաները, գործարար հատվածը: Նախագահ Սարգսյանը նշել է, որ խրախուսում է երկկողմ հարաբերությունների ամրապնդմանն ուղղված ջանքերը և հնարավորինս պատրաստ է աջակցել դրանց:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել Հայաստան-Եվրամիության գործընկերության շրջանակներում ձևավորված համագործակցության շուրջ: Անդրադարձ է եղել նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն ու կայունությանը վերաբերող հարցերին:

У Армении и Литвы есть большой потенциал сотрудничества: президент Армении принял главу МИД Литвы
Президент Республики Армения Армен Саркисян 26 апреля принял министра иностранных дел Литовской Республики Габриэлюса Ландсбергиса.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, собеседники коснулись перспектив развития двусторонних отношений. Было отмечено, что у двух стран есть большой потенциал для сотрудничества, особенно в таких сферах, как наука, новые технологии и бизнес.
Президент Саркисян отметил, что поощряет усилия, направленные на укрепление двусторонних отношений, и готов их максимально поддерживать.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями о сотрудничестве, налаженном в рамках партнерства Армения-ЕС. Также были затронуты вопросы региональной безопасности и стабильности.