Արայիկ Հարությունյանն ու Արմեն Ղուլարյանը քննարկել են Արցախում վերականգնողական աշխատանքների ընթացքը
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 14 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն ապրիլի 14-ին ընդունել է ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի նախագահ Արմեն Ղուլարյանին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Քննարկվել են հետպատերազմական Արցախում վերականգնողական աշխատանքների ընթացքը և այդ գործում ՀՀ քաղաքաշինության կոմիտեի և ԱՀ քաղաքաշինության նախարարության համագործակցությանն առնչվող հարցեր:
ԱՀ նախագահը կարևորել է Արցախի ավերված բնակավայրերի ու ենթակառուցվածքների վերականգնման և նոր բնակավայրերի կառուցման գործում ՀՀ կառավարության աջակցությունը:

YEREVAN, APRIL 14, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan received on April 14 Chairman of the Urban Development Committee of Armenia Armen Ghularyan, the Presidential Office told Armenpress.
The process of post-war restoration works in Artsakh and the cooperation between the Armenian Urban Development Committee and Artsakh’s Urban Development Ministry in this process were discussed during the meeting.
President Harutyunyan highlighted the Armenian government’s assistance to the restoration of damaged settlements, infrastructure and construction of new settlements.