Փաշինյանը հայտնել է Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման օրը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հայտնել է հունիսի 20-ին Հայաստանում արտահերթ խորհրդարանական ընտրությունների անցկացման մասին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին վարչապետը գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում:
«Քիչ առաջ տեղի է ունեցավ իմ հանդիպումը «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Գագիկ Ծառուկյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում արձանագրեցինք, որ ստեղծված ներքաղաքական իրադրությունից լավագույն ելքը արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններն են:
Հաշվի առնելով նաեւ՝ Հայաստանի Հանրապետության նախագահի հետ, «Իմ քայլը» խմբակցության հետ, «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանի հետ իմ ունեցած քննարկումները՝ սույն թվականի հունիսի 20-ին Հայաստան Հանրապետությունում կանցկացվեն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններ»,- գրել է վարչապետը:

Пашинян объявил дату проведения внеочередных парламентских выборов в Армении
Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян сообщил о проведении в Армении 20 июня внеочередных парламентских выборов. Как передает «Арменпресс», об этом премьер написал на своей странице в Facebook.
“Только что состоялась моя встреча с руководителем фракции “Процветающая Армения” Гагиком Царукяном. Во время встречи мы признали, что наилучшим выходом из сложившейся внутриполитической ситуации являются внеочередные парламентские выборы.
Принимая во внимание также мои обсуждения с президентом Республики Армения, с фракцией “Мой шаг”, с руководителем фракции “Просвещенная Армения” Эдмоном Марукяном, 20 июня сего года в Республике Армения пройдут внеочередные парламентские выборы”, - написал премьер-министр.