Արայիկ Հարությունյանը ստորագրել է հրամանագիր Արցախի ԿԸՀ կազմը սահմանելու մասին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 25 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը փետրվարի 25-ին, օրենքի պահանջով, ստորագրել է հրամանագիր Արցախի Հանրապետության կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի կազմը սահմանելու մասին: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից:
Համաձայն հրամանագրի՝ ԱՀ Նախագահի կողմից ԱՀ ԿԸՀ-ում ներկայացուցիչներ են նշանակվել Արայիկ Լյովայի Լազարյանը, Տիրան Վահրամի Աթանեսյանը և Սիրան Հայկի Ավետիսյանը: «Ազատ հայրենիք - Քաղաքացիական միացյալ դաշինք» կուսակցությունների դաշինքի կողմից ներկայացուցիչ է նշանակվել Անուշ Զարմիկի Շահրամանյանը, «Միասնական հայրենիք» կուսակցությունից՝ Իննա Արթուրի Աբգարյանը, «Արդարություն» կուսակցությունից՝ Միքայել Սիմոնի Սողոմոնյանը, «Հայ Հեղափոխական Դաշնակցություն» կուսակցությունից՝ Համեստ Էդուարդի Սուլեյմանյանը, «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցության» ԱԺ խմբակցությունից՝ Եղիշե Զավենի Առուշանյանը:
Ըստ օրենսդրական կարգավորման՝ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի առաջին նիստը կայանում է հրամանագրի հրապարակմանը հաջորդող օրը, ժամը՝ 12:00-ին:

Араик Арутюнян подписал указ об утверждении состава ЦИК Арцаха
25 февраля Президент Республики Арцах Араик Арутюнян согласно требованию закона подписал указ об утверждении состава Центральной избирательной комиссии Республики Арцах. Об этом «Арменпресс» сообщили в Главном информационном управлении Аппарата Президента Республики Арцах.
Согласно указу, представителями президента в ЦИК Арцаха назначены Араик Левонвч Лазарян, Тиран Ваграмович Атанесян и Сиран Айкович Аветисян. От блока партий “Свободная Родина - Объединенный гражданский союз” представителем назначена Шахраманян Ануш Зармиковна, от партии “Единая Родина” - Абгарян Инна Артуровна, от партии “Справедливость” - Согомонян Микаел Симонович, от партии “Армянская революционная федерация Дашнакцутюн” - Сулейманян Амест Эдуардовна, от фракции партии “Демократическая партия Арцаха” - Арушанян Егише Завенович.
Согласно законодательному регулированию, первое заседание Центральной избирательной комиссии состоится на следующий день после опубликования указа, в 12:00.