Արայիկ Հարությունյանն այցելել է Հայրենիք վերադարձած և բուժվող ՊԲ 6 ժամկետային զինծառայողներին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը դեկտեմբերի 21-ին ՀՀ փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանի հետ այցելել է մայրաքաղաքի բուժհաստատություններից մեկում բուժօգնություն ստացող ՊԲ 6 ժամկետային զինծառայողներին, ովքեր Հայրենիք են վերադարձել նախօրեին՝ շուրջ 70 օր անհայտության մեջ գտնվելուց հետո:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Արցախի ղեկավարը հետաքրքրվել է նրանց առողջական վիճակով, զրուցել կազդուրման փուլում գտնվող տղաների հետ, հավաստիացրել, որ անհրաժեշտության պարագայում պետությունը կկազմակերպի նրանց բուժումն արտասահմանյան առաջատար կլինիկաներում: Բժիշկները վստահեցրել են, որ տղաների կյանքին վտանգ չի սպառնում, սակայն որոշ ժամանակ նրանք պարտադիր պետք է գտնվեն մասնագետների հսկողության տակ:

YEREVAN, DECEMBER 21, ARMENPRESS. President of Artsakh Arayik Harutyunyan, accompanied by Deputy Prime Minister of Armenia Tigran Avinyan, visited on December 21 6 Defense Army conscripts, who returned to Armenia on December 20 after being considered missing in action for 70 days.
As ARMENPRESS was informed from the press service of Artsakh President’s Office, Arayik Harutyunyan inquired about their health situation, talked with them and assured that in case of necessity the state will organize their treatment in leading international healthcare institutions. The doctors assured that the lives of the servicemen are not under risk but they have to remain under the supervision of specialists for a while.