ՀՀ նախագահը հանդիպել է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացուցիչների հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը, քաղաքական ուժերի հետ իր նախաձեռնած քաղաքական խորհրդակցությունների շրջանակում, նոյեմբերի 10-ին հանդիպում է ունեցել ՀՀ ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ներկայացուցիչների՝ խմբակցության քարտուղար Գևորգ Գորգիսյանի և պատգամավոր Անի Սամսոնյանի հետ:
Հանդիպմանը մտքեր են փոխանակվել մասնավորապես Հայաստանի վարչապետի, Ռուսաստանի և Ադրբեջանի նախագահների ստորագրած հայտարարության, ինչպես նաև երկրում ստեղծված իրադրության վերաբերյալ:
Պատգամավորները ներկայացրել են իրենց գնահատականները, տեսակետներն ու առաջարկները:
Զրուցակիցներն ընդգծել են համազգային միասնության և համերաշխության, ինչպես նաև ներքաղաքական կայունության պահպանման առանձնակի կարևորությունը ներկայիս իրավիճակում:

Президент Армен Саркисян встретился с представителями партии «Просвещенная Армения»
Президент Республики Армения Армен Саркисян в рамках инициированных им консультаций с политическими силами 10 ноября встретился с представителями фракции «Просвещенная Армения» Национального Собрания Республики Армения - секретарем фракции Геворгом Горгисяном и депутатом Ани Самсонян.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении, состоялся обмен мнениями по поводу подписанного премьер-министром Армении, президентов России и Азербайджана заявления, а также ситуации в стране.
Депутаты представили свои оценки, мнения и предложения.
Собеседники подчеркнули особую важность национального единства, солидарности, а также сохранения внутриполитической стабильности в нынешней ситуации.