Ոչ հայրենիք, ոչ արժանապատվություն չունենք թշնամուն զիջելու. Աննա Հակոբյանը իր ջոկատով կմեկնի առաջնագիծ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Վարչապետի տիկին Աննա Հակոբյանը 13 հոգանոց կանանց ջոկատով հոկտեմբերի 27-ից կսկսի զինվորական պարամունքները։ Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, Հակոբյանն այս մասին գրել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում։
«Մի քանի օրից կմեկնենք մեր հայրենիքի սահմանները պաշտպանելու։ Մենք ոչ հայրենիք, ոչ արժանապատվություն չունենք թշնամուն զիջելու»,- գրել է Հակոբյանը։
Ավելի վաղ, ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը տղամարդկանց կոչ էր արել գնալ զինկոմիսարիատներ և զինվորագրվել հայրենիքի պաշտպանության գործին, իսկ կանանց խնդրեց քաջալերել տղամարդկանց: Նիկոլ Փաշինյանը նաև նշել էր, որ կանայք էլ կարող են ջոկատներ կազմել և մեկնել ռազմաճակատ, եթե ցանկություն կունենան և ուժ կգտնեն իրենց մեջ:

Супруга премьер-министра Анна Акопян вместе с отрядом женщин отправится на фронт
Супруга премьер-министра Анна Акопян с 27 октября пройдет учения с отрядом из 13 женщин. Как сообщает Арменпресс, Акопян написал об этом на своей странице в Facebook.
«С завтрашнего дня отряд из 13 женщин, в том числе и я, приступит к учениям. Через несколько дней мы отправимся защищать границы нашей Родины. Мы не можем уступить ни Родину, ни наше достоинство противнику», - написала Акопян.
Ранее премьер-министр Армении Никол Пашинян призвал мужчин идти в военные комиссариаты, записываться в армию для защиты Родины, а женщин - поощрять мужчин. Никол Пашинян также отметил, что при желании женщины тоже могут формировать отряды.