Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 649 նոր դեպք, առողջացել է 243 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հոկտեմբերի 9-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 55 736 դեպք, որոնցից 45 771-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 8 646 բուժառու: Վերջին 24 ժամում արվել է 2 737, իսկ ընդհանուր առմամբ 322 528 թեստավորում: Այսպիսով, կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 649 նոր դեպք և 243 առողջացած։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 1 016 (ավելացել է ևս 6-ով) դեպք: ՀՀ առողջապահության նախարարությունից մահվան ելքերի վերաբերյալ հայտնում են, որ բուժառուները եղել են 55, 66,67, 69, 70 և 88 տարեկան կանայք: Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Արձանագրվել է նաև մահվան 303 դեպք, երբ բուժառուների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։

В Армении подтверждено 649 новых случаев COVID-19, выздоровели 243 заболевших
По состоянию на 9 октября в Армении всего подтверждено 55 736 случаев COVID-19, 45 771 из которых выздоровели.
На данный момент фактическое лечение от COVID-19 получают 8 646 пациентов. За последние сутки проведено 2 737 тестов, а в общем счете 322 528. Таким образом, подтверждено 649 новых случаев COVID-19, выздоровели 243 заболевших.
В общей сложности в Армении по причине COVID-19 зарегистрировано 1 016 летальных исходов (увеличились на 6).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончались женщины 55, 66, 67, 69, 70 и 88 лет. Они имели сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксировано 303 случая смерти пациентов с диагнозом COVID-19, в которых смерть наступила не по причине подтвержденной коронавирусной инфекции, а вследствие другой болезни.