Ստեփանակերտում արվում է ամեն ինչ ենթակառուցվածքների բնականոն աշխատանքն ապահովելու համար
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստեփանակերտի քաղաքապետարանը մշտապես քայլեր է ձեռնարկում հակառակորդի կողմից հրետակոծվող ենթակառուցվածքներին հասցված վնասները վերացնելու ուղղությամբ:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ մամուլի ասուլիսում այս մասին ասաց Ստեփանակերտի փոխքաղաքապետ Սուրեն Թամրազյանը:
«Ցավալի փաստ է, որ այսօրվա դրությամբ մեր թշնամին արդեն հասել է նրան, որ ռմբակոծում է քաղաքներն ու գյուղերը: Ստեփանակերտում ուսումնասիրվում են բոլոր ավերածությունները և վնասները: Այս պահին որոշվում է կրած վնասների աստիճանները»,- ընդգծեց Թամրազյանը:
Նա նշեց, որ այսօրվա դրությամբ Ստեփանակերտում բոլոր ենթակառուցվածքները շարունակում են աշխատել իրենց հունով և խուճապի որևէ խնդիր չկա:
«Եթե տապալվում է որևէ ենթակառուցվածք, ապա մեր մասնագետները տեղում փորձում են վերացնել բոլոր այդ վնասները և ապահովել քաղաքի բնականոն կյանքը: Միայն «Արցախգազ»-ի հետ կապված խնդիրը լուծելու համար, անվտանգությունից ելնելով, անջատել էինք: Էլեկտրականության հետ կապված բոլոր խափանումները վերականգնվել են: Առաջիկա մեկ, երկու օրվա ընթացքում Ստեփանակերտում անջատումներ չեն լինելու»,- ասաց փոխքաղաքապետը:
Թամրազյանը հայտնեց, որ ջրամատակարարումն ապահովվում է շուրջօրյա, չի խափանվել: Նա նշեց, որ այս պահին խմբերն աշխատում են, որպեսզի բոլոր ծառայություններն իրենց բնականոն հունով աշխատեն:
Թամրազյանը հավելեց, որ սանմաքրման աշխատակիցներն ամեն օր վաղ առավոտյան դուրս են գալիս աշխատանքի և քաղաքը բերում են իր մշտական մաքուր տեսքին:

В Степанакерте делается все для обеспечения нормальной работы инфраструктур
Мэрия Степанакерта предпринимает все шаги по устранению ущерба, нанесенного инфраструктурам, обстреливаемым противником.
Как передает «Арменпресс», об этом на пресс-конференции сказал вице-мэр Степанакерта Сурен Тамразян.
“Печальный факт, наш враг уже дошел до того, что бомбит наши города и села. Все разрушения и повреждения в Степанакерте изучаются. В настоящее время определяются масштабы ущерба”, - подчеркнул Тамразян
Он отметил, что на сегодняшний день в Степанакерте все инфраструктуры продолжают работать в обычном русле и нет никаких причин для паники.
“Когда разрушается какая-либо инфраструктура, наши специалисты на месте пытаются устранить все повреждения и обеспечить нормальную жизнь города. Исходя из соображений безопасности, мы отключили газоснабжение, чтобы решить проблему с “Арцахгазом”. Все электрические неисправности устранены. В ближайшие один-два дня в Степанакерте отключений не будет”, - сказал заместитель мэра.
Тамразян сообщил, что подача воды осуществляется круглосуточно, без перебоев. Он отметил, что на данный момент рабочие группы работают таким образом, чтобы все службы работали нормально.
Тамразян добавил, что санитарные работники каждое утро рано выходят на работу и приводят город в неизменно чистый вид.