«Le Monde»-ի թղթակիցները գտնվում են «Էրեբունի» ԲԿ-ում. նրանք շուտով կտեղափոխվեն Ֆրանսիա
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարտունիում թշնամու ռմբակոծությունից վիրավորված «Le Monde» պարբերականի 2 թղթակիցը տեղափոխվել են Երևան՝ «Էրեբունի» բժշկական կենտրոն։
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում՝ այս մասին ասաց Էրեբունի ԲԿ-ի խոսնակ Շուշան Հունանյանը:
«Այստեղ նրանք ստացել են անհրաժեշտ բուժօգնություն, և շուտով նրանց կտեղափոխեն Ֆրանսիա»,- նշեց Հունանյանը:
Արցախի Մարտունի քաղաքի քաղաքապետարանի շենքում հոկտեմբերի 1-ին ադրբեջանական Զինուժի կողմից թիրախավորվել է լրագրողների խումբը: Հրետակոծության հետևանքով վիրավորում են ստացել ֆրանսիական Le Monde պարբերականի երկու լրագրողները, նախնական տվյալներով Ֆրանսիայի քաղաքացի, Հայաստանի «Արմենիա» հեռուստաընկերության օպերատոր Արամ Գրիգորյանը և 24news-ի լրագրող Սևակ Վարդումյանը: Ռուսական «Дождь» հեռուստաընկերության գլխավոր խմբագրի տեղակալ Դմիտրի Ելովսկին այժմ գտնվում է ռմբապաստարանում, թիրախավորվել էր նաև Agence France-Presse գործակալության լրագրողների մեքենան:

YEREVAN, OCTOBER 2, ARMENPRESS. The two French reporters from Le Monde who were wounded by Azerbaijani bombardment of the town of Martuni in Artsakh have been taken to the Erebuni Medical Center in Yerevan, Armenia, the hospital’s spokesperson Shushan Hunanyan told ARMENPRESS.
“They have received here all necessary treatment and soon they will be transported to France,” Hunanyan said.
On October 1, a group of reporters in Artsakh were wounded when the Azeri forces shelled the town of Martuni. Among the wounded journalists are the two Le Monde reporters and two Armenian journalists.