Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի նիստ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել Անվտանգության խորհրդի արտահերթ նիստ:
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից,նիստին, բացի ԱԽ անդամներից, մասնակցել են նաև ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը, Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանը, վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Էդուարդ Աղաջանյանը, Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Սուրեն Պապիկյանը և Բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության նախարար Հակոբ Արշակյանը:
Նիստի ընթացքում անդրադարձ է կատարվել ղարաբաղա-ադրբեջանական սահմանագոտում օպերատիվ վիճակին և հայկական Զինված ուժերի կողմից հակառակորդին համաչափ հակահարված հասցնելուն միտված գործողություններին:

YEREVAN, SEPTEMBER 28, ARMENPRESS. An extraordinary session of the Security Council was held, chaired by Prime Minister of Armenia Nikol Pashinyan.
As ARMENPRESS was informed from the Office of the Prime Minister, in addition to the Security Council members, the session was also attended by President Armen Sarkissian, President of the National Assembly Ararat Mirzoyan, Chief of Staff of the Prime Minister Eduard Aghajanyan, Minister of Territorial Administration and Infrastructures Suren Papikyan and Minister of High-Tech Industry Hakob Arshakyan.
The participants of the session referred to the operative situation on Karabakh-Azerbaijan borderline and the adequate counter-attacks of the Armenian Armed Forces.