Անկախության տոնի առթիվ ՀՀ նախագահին շնորհավորել է Աբու Դաբիի թագաժառանգը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբու Դաբիի թագաժառանգ, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների զինված ուժերի գլխավոր հրամանատարի տեղակալ շեյխ Մոհամմեդ Բին Զայեդ Ալ Նահյանը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է.«Պատիվ ունեմ Ձերդ գերազանցությանը հղելու ամենաջերմ շնորհավորանքներս և բարեմաղթանքներս Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և երջանկություն, իսկ Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն ու բարեկամ ժողովրդին՝ առաջընթաց և բարգավաճում»:

Наследный принц Абу-Даби поздравил президента Армении с Днем независимости
По случаю Дня независимости Армении президенту республики Армену Саркисяну поздравительное послание направил наследный принц Абу-Даби, заместитель главнокомандующего Вооруженными силами Объединенных Арабских Эмиратов шейх Мохаммед бин Зайед Аль Нахайян. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
В поздравительном послании, в частности, говорится: “Честь имею направить Вам самые теплые поздравления и добрые пожелания по случаю Дня независимости Республики Армения.
Желаю Вам крепкого здоровья и счастья, а правительству и дружественному народу Республики Армения - прогресса и процветания”.