Անկախության տոնի առթիվ ՀՀ նախագահին շնորհավորել է Աբու Դաբիի թագաժառանգը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Անկախության տոնի առթիվ Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աբու Դաբիի թագաժառանգ, Արաբական Միացյալ Էմիրությունների զինված ուժերի գլխավոր հրամանատարի տեղակալ շեյխ Մոհամմեդ Բին Զայեդ Ալ Նահյանը: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Շնորհավորական ուղերձում մասնավորապես ասվում է.«Պատիվ ունեմ Ձերդ գերազանցությանը հղելու ամենաջերմ շնորհավորանքներս և բարեմաղթանքներս Հայաստանի Հանրապետության Անկախության օրվա առթիվ:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն և երջանկություն, իսկ Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն ու բարեկամ ժողովրդին՝ առաջընթաց և բարգավաճում»:

Crown Prince of Abu Dhabi congratulates Armenia’s Sarkissian on Independence Day
YEREVAN, SEPTEMBER 21, ARMENPRESS. Crown Prince of Abu Dhabiand Deputy Supreme Commander of the UAE Armed Forces His Highness Sheikh Mohammed bin Zayed Al Nahyan sent a congratulatory letter to President of Armenia Armen Sarkissian on the Independence Day, the Armenian President’s Office told Armenpress.
“I have an honor to address my warmest congratulations and best wishes to Your Excellency on the Armenian Independence Day.
I wish you good health and happiness, and to the Armenian government and people – progress and prosperity”, reads the congratulatory letter.