ՀՀ-ն ՌԴ-ի, Չինաստանի, Իրանի, Պակիստանի և այլ երկրների հետ կմասնակցի համատեղ զորավարժությունների
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Զինված ուժերի տանկային և մոտոհրաձգային ստորաբաժանումները Ռուսաստանի Դաշնությունում ՌԴ-ի, Չինաստանի, Բելառուսի, Իրանի, Մյանմայի, Պակիստանի և այլ երկրների հետ կմասնակցեն «Կովկաս-2020» համատեղ զորավարժություններին: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում այս մասին հայտնեց ՀՀ Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Շուշան Ստեփանյանը:
«Հայաստանը մասնակցելու է «Կովկաս-2020» զորավարժություններին: Զորավարժությանը կմասնակցեն ՀՀ Զինված ուժերի տանկային և մոտոհրաձգային ստորաբաժանումները»,- ասաց Ստեփանյանը:
Ադրբեջանի Պաշտպանության նախարարարությունը հայտնել է, որ չի մասնակցի սեպտեմբերի 21-26-ը Ռուսաստանում անցկացվելիք զորավարժություններին: Կորոնավիրուսի պատճառով զորավարժություններին չի մասնակցի նաև Հնդկաստանը:
Շուշան Ստեփանյանը հավելեց, որ հոկտեմբերին ՀԱՊԿ-ի շրջանակներում Հայաստանում կանցկացվեն «Փոխգործակցություն-2020» և «Որոնում-2020» հրամանատարաշտաբային զորավարժությունները, որոնք փոխկապակցված պլանային միջոցառումներ են:

Армения примет участие в совместных военных учениях с Россией, Китаем, Ираном и с другими странами
Танковые и мотострелковые подразделения ВС Армении вместе с ВС России, Китая, Беларуси, Ирана, Мьянмы, Пакистана и других стран примут участие в совместных учениях “Кавказ-2020”. Об этом «Арменпресс» сообщила пресс-секретарь Министерства обороны Армении Шушан Степанян.
“Армения примет участие в учениях “Кавказ-2020”. В учениях примут участие танковые и мотострелковые подразделения ВС Армении”, - представила Шушан Степанян.
Министерство обороны Азербайджана заявило, что не примет участия в учениях, которые пройдут в России с 21 по 26 сентября. В учениях из-за эпидемии COVID-19 не будет участвовать и Индия.
Шушан Степанян добавила, что в октябре в рамках ОДКБ в Армении пройдут командно-штабные учения “Взаимодействие-2020” и “Поиск-2020”, которые являются взаимосвязанными плановыми мероприятиями.