Արայիկ Հարությունյանն ընդունել է ՀՀ  պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 29 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանն օգոստոսի 29-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, հանդիպմանը, որին մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Ջալալ Հարությունյանը և ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության պետ Աշոտ Զաքարյանը, քննարկվել են բանակաշինությանն առնչվող մի շարք հարցեր:
Երկուստեք կարևորվել է պաշտպանության ոլորտում Արցախի ու Հայաստանի փոխգործակցությունը՝ որպես տարածաշրջանում կայունության և խաղաղության պահպանման կարեւոր նախապայմաններից մեկը:

Араик Арутюнян принял министра обороны Республики Армения Давида Тонояна
29 августа президент Республики Арцах Араик Арутюнян принял министра обороны Республики Армения Давида Тонояна.
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента Республики Арцах, на встрече, в которой принял участие министр обороны Арцаха Джалал Арутюнян и начальник военной полиции МО РА Ашот Закарян, был обсужден ряд вопросов, касающихся армейского строительства.
Обе стороны подчеркнули важность взаимодействия Арцаха и Армении в сфере обороны, как одного их важных предусловий сохранения стабильности и мира в регионе.