Գյումրիում ևս մեկ տնակային մանկապարտեզ քարաշեն շենք կունենա
Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, ՀՀ տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարության Հայաստանի տարածքային զարգացման հիմնադրամի «Սոցիալական ներդրումների և տեղական զարգացման» ծրագրի շրջանակներում շարունակվում են «Սուրբ Մարիամ» մանկապարտեզի կառուցման շինաշխատանքները: Ծրագրի իրականացման համար ներդրվել է մոտ 172 մլն դրամ, որից համայնքի ներդրումը կազմում է մոտ 20 մլն դրամ: Մանկապարտեզը նախատեսվում է 75 երեխայի համար:
Գումարի 20 տոկոսն, ըստ պայմանավորվածության, ներդնելու է համայնքը: Հաստատված արժեքի 5 տոկոսն արդեն համայնքապետարանը փոխանցել է: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Գյումրու համայնքի ղեկավարի տեղակալ Հայկ Սուլթանյանը: Մանկապարտեզն ունենալու է նաև ջեռուցման լոկալ համակարգ: Երկհարկանի մանկապարտեզի շինարարության վերջնաժամկետ է նշվում 2021 թվականի հունիսը:

В Гюмри еще один детский сад переселится из домика в каменное строение
В Гюмри еще один детский сад переселится из домика в каменное строение. Как передает «Арменпресс», в рамках программы “Социальные инвестиции и местное развитие” Фонда территориального развития Армении продолжаются строительные работы по строительству здания для детского сада “Сурб Мариам”. На реализацию программы было инвестировано около 172 млн драмов, из которых инвестиции общины составляют около 20 млн драмов. Детский сад рассчитан на прием 75 детей.
20% суммы, согласно договоренности, инвестирует община. 5% утвержденной стоимости муниципалитет уже перечислил. Об этом Арменпресс сообщил заместитель руководителя общины Гюмри Айк Султанян. Детский сад будет иметь свою локальную систему отопления. Строительство двухэтажного детского сада будет завершено в июне 2021 года.