ՀՀ նախագահն իր զորակցություն է հայտնում գազի պայթյունից տուժածներին
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն իր զորակցությունն է հայտնում Երևանի Ռայնիսի փողոցի թիվ 1 հասցեում գազի արտահոսքից տեղի ունեցած պայթյունի հետևանքով տուժած քաղաքացիներին և շենքի բոլոր բնակիչներին։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նախագահ Սարգսյանը խորին ցավակցություն է հայտնում պայթյունի հետևանքով զոհված Արթուր Ղազարյանի ընտանիքին, իսկ վիրավորներին մաղթում է շուտափույթ ապաքինում։
Միաժամանակ Հանրապետության նախագահը վստահություն է հայտնում, որ քաղաքային իշխանությունների, ինչպես նաև կառավարության աջակցությամբ հնարավորինս արագ կվերացվեն պատահարի հետևանքները, կկարգավորվի բոլոր այն բնակիչների կեցության խնդիրը, որոնց բնակարանները մասամբ վնասվել կամ ամբողջությամբ փլուզվել են պայթյունից։

Armenian President expresses solidarity with victims of Yerevan gas explosion
YEREVAN, AUGUST 26, ARMENPRESS. President of Armenia Armen Sarkissian expresses solidarity with the victims of the gas explosion in one of Yerevan buildings,
As ARMENPRESS was informed from the press service of the President’s Office, Sarkissian extended deep condolences to the family of Artur Ghazaryan, who died as a result of the explosion and wished speedy recovery to the injured.
President Sarkissian expressed confidence that the consequences of the incident will be eliminated as soon as possible with the efforts of the city authorities and the Government.