Վրաստանի դեսպանությունում իջեցվել է պետական դրոշը՝ ի հիշատակ ավտովթարի հետևանքով զոհվածների
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանում Վրաստանի դեսպանությունում իջեցվել է Վրաստանի պետական դրոշը՝ ի հիշատակ Վրաստանում Շատիլի ճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի հետևանքով զոհվածների։ Այս մասին «Արմենպրես»-ը տեղեկացավ Հայաստանում Վրաստանի դեսպանության «Ֆեյսբուքի» էջում տեղադրված հաղորդագրությունից։ Վրաստանում օգոստոսի 25-ը հայտարարվել է սգո օր։
Վրաստանի բարձրլեռնային Շատիլի գյուղի (Դուշեթիի մունիցիպալիտետ, Մցխեթա-Մթիանեթի շրջան) մոտակայքում մարդատար միկրոավտոբուսը օգոստոսի 23-ին ցած էր գլորվել ժայռից` մոտ 80 մետր բարձրությունից: Վթարի հետևանքով 17 մարդ զոհվել է, ևս 3 ուղևոր ծանր վիճակում տեղափոխվել հիվանդանոց։
ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը և վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը ցավակցական հեռագրեր են հղել Վրաստանին՝ Շատիլի ճանապարհին տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի կապակցությամբ:

Над посольством Грузии в Армении приспущен государственный флагв память о погибших в ДТП
Над посольством Грузии в Армении, в память о погибших в ДТП, произошедшем на автодороге Шатили, приспущен государственный флаг Грузии. Об этом «Арменпресс» стало известно из сообщения, размещенного на странице посольства Грузии в Армении в Facebook. В Грузии 25 августа объявлен днем траура.
23 августа пассажирский микроавтобус возле высокогорного села Шатили (муниципалитет Душети, район Мцхета-Мтианети) упал в пропасть с высоты около 80 метров. В результате аварии погибли 17 человек, 3 пассажиров госпитализированы, они в тяжелом состоянии.
Президент Армении Армен Саркисян и премьер-министр Никол Пашинян в связи с трагической автокатастрофой на дороге Шатил направили телеграммы соболезнования.