Հայաստանում հաստատվել է COVID-19-ի 383 նոր դեպք․ ապաքինվել է 509, մահացել 8 քաղաքացի
ԵՐԵՎԱՆ, 25ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանում հուլիսի 25-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 36996 դեպք, որոնցից 26243-ն` առողջացած:
Կորոնավիրուսայի նհիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9833 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 155 664 թեստավորում:
Այսպիսով` կա կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 383 նոր դեպք և 509 առողջացած։ Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությունից արձանագրվել է մահվան 700 (ավելացել է ևս 8-ով) դեպք:
ՀՀ առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահացած պացիենտները եղել են 69, 72 տարեկան տղամարդիկ և 71, 56, 79, 85, 85, 64 տարեկան կանայք։ Բացի վերջինից, բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Արձանագրվել է մահվան ևս 2դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով։Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 220 է:
Կառավարությունը հուլիսի 13-ին որոշում է կայացրել ՀՀ-ում 2020 թվականի մարտի 16-ին հայտարարված և մինչև հուլիսի 13-ըերկարաձգված արտակարգ դրության ժամկետը հուլիսի 13-ից՝ժամը 17:00-ից երկարաձգել ևս 30 օրով՝մինչև օգոստոսի 13-ը՝ ժամը 17:00-ն ներառյալ:

COVID-19: в Армении подтверждено 383 новых случая, выздоровели 509 человек, умерли – 8
25 июля в Армении было подтверждено в общей сложности 36 996 случаев коронавирусной болезни, 26243 пациента вылечены.
9833 пациента в настоящее время получают лечение от коронавируса. Всего было проведено 155 664 теста.
Таким образом, выявлено 383 новых случая заболевания коронавирусом и 509 вылечившихся. Всего было зарегистрировано 700 случаев смерти (+ 8) от коронавирусной болезни.
Министерство здравоохранения РА сообщает, что погибшими пациентами были 69, 72-летние мужчины и 71, 56, 79, 85, 85, 64-летние женщины. За исключением последнего случая, у всех были сопутствующие хронические заболевания.
У пациентов с коронавирусной инфекцией было зарегистрировано два случая смерти, но смерть наступила в результате другого заболевания. Общее количество таких случаев составляет 220.
Решением правительства, срок чрезвычайной ситуации, объявленной в республике 16 марта 2020г. и продленной до 13 июля, продлен на 30 дней – до 17:00 часов 13 августа 2020 г. включительно.