Երևանի կենտրոնում գործարկվեց հանրային ծառայությունների միասնական գրասենյակ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Արդարադատության նախարարությունը Երևանի կենտրոնում (նախարարության շենքում) գործարկեց Հանրային ծառայությունների միասնական գրասենյակ։
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արդարադատության նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, քաղաքացիների համար ստեղծվել են բոլոր հարմարավետ պայմանները միասնական կենտրոնից ստանալու Քաղաքացիական կացության ակտերի գրանցման գործակալության, Իրավաբանական անձանց պետական ռեգիստրի, Պետական եկամուտների կոմիտեի, Ազգային արխիվի, Սոցիալական ապահովության ծառայության, Միգրացիոն ծառայության, Կադաստրի կոմիտեի, Թաղման բյուրոյի, ինչպես նաև նոտարական ծառայություններ։
Տարածքն ունի սպասասրահ, ավտոկայանատեղի և հագեցված է բանկային տերմինալներով, հերթագրման սարքերով (գործում է նաև էլեկտրոնային հերթագրման հնարավորություն՝ Earlyone բջջային հավելվածով)։
Հանրային ծառայությունների միասնական գրասենյակը ստեղծվել է համաձայն Հայաստանի Հանրապետության կառավարության 2019-2023 թվականների գործունեության միջոցառումների ծրագրի։
Արդարադատության նախարարությունը շարունակելու է հանրային ծառայությունների օգտվող քաղաքացիների կյանքը հեշտացնելուն ուղղված աշխատաքները։

В центре Еревана открылся единый офис общественных услуг
Министерство юстиции в центре города (в здании министерства) открыло единый офис общественных услуг.
Как сообщили Арменпресс в управлении информации и связей с общественностью Министерства юстиции Армении, для граждан созданы все комфортные условия для получения из единого центра нотариальных услуг агентства ЗАГСа, государственного регистра юридических лиц, Комитета государственных доходов, Национального архива, Службы социального обеспечения, Миграционной службы, Комитета кадастра, похоронного бюро, а также нотариальных услуг.
На территория офиса предусмотрены зал ожидания, автостоянка. Она оснащена банковскими терминалами, устройствами очередности (действует также возможность электронной записи с помощью мобильного приложения Earlyone).
Единый офис общественных услуг создан согласно программе мероприятий деятельности правительства Республики Армения на 2019 - 2023 годы.
Министерство юстиции продолжит работы, направленные на обеспечение удобств для граждан, пользующихся общественными службами.