Արմեն Սարգսյանը հրաժեշտի հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Բելառուսի դեսպանի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Հայաստանում Բելառուսի արտակարգ և լիազոր դեսպան Իգոր Նազարուկին՝ մեր երկրում նրա դիվանագիտական առաքելության ավարտի կապակցությամբ: «Արմենպրես»-ին այս մասին հայտնեցին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից։
Նախագահ Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել դեսպանին՝ հայ-բելառուսական կապերի ամրապնդման գործում նրա անձնական ներդրման ու արդյունավետ աշխատանքի համար և հետագա հաջողություններ մաղթել: Նախագահը նշել է, որ հայ-բելառուսական հարաբերություները տարբեր ոլորտներում զարգացման մեծ ներուժ ունեն, և վստահություն է հայտնել, որ դրանք կշարունակեն ընդլայնվել ու ամրապնդվել:
Դեսպանը նշել է, որ առաքելությունն ավարտում է՝ մնալով Հայաստանի լավագույն բարեկամներից և ընդգծել, որ հայ ժողովրդի նկատմամբ խորին հարգանքի զգացողությունը մշտապես ուղեկցելու է իրեն:

Президент Армении провел прощальную встречу с послом Беларуси
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял чрезвычайного и полномочного посла Беларуси в Армении Игоря Назарука в связи с завершением его дипломатической миссии в нашей стране. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по связям с общественностью аппарата президента Армении.
Президент Саркисян выразил благодарность послу за его личный вклад в дело укрепления армяно-белорусских связей и за плодотворную работу и пожелал ему дальнейших успехов. Президент отметил, что армяно-белорусские отношения имеют большой потенциал развития в разных сферах, и выразил уверенность, что они продолжат расширяться и укрепляться.
Посол отметил, что он завершает миссию, оставаясь хорошим другом Армении и подчеркнул, что он всегда будет испытывать чувство глубокого уважения к армянскому народу.